Samsung bombayı patlatmak için geri sayıma geçti

Samsung, yeni bir dizüstü bilgisayar serisi olan Galaxy Book 4 Edge‘i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şimdiye kadar Intel çipleri ile donatılmış olan Galaxy Book serisinin aksine, bu yeni model Qualcomm’un Snapdragon X Elite çipi ile güçlendirilecek ve Windows on Arm platformunu kullanacak. Qualcomm, yeni Arm tabanlı çiplerinin 2024 yılının ortalarında piyasaya sürülebileceğini, hatta bu ay içinde bile olabileceğini duyurdu.

Galaxy Book 4 Edge, özellikle yüksek performans ve enerji verimliliği vaadiyle dikkat çekiyor. Qualcomm ve GeekBench tarafından yapılan testler, bu yeni çiplerin etkileyici performans sergilediğini ve özellikle pil ömründe önemli iyileştirmeler sunabileceğini gösteriyor. Ancak henüz piyasada bu çiple donatılmış bir cihaz bulunmadığı için test sonuçlarının çeşitli faktörlerden etkilenebileceğini ve bu yüzden sonuçların bir miktar şüphe ile karşılanması gerektiğini belirtmek önemli.

Samsung bombayı patlatmak için geri sayıma geçti

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarı Galaxy Book 4 Edge, 14 inçlik bir ekran, 16GB RAM ve 512GB depolama kapasitesi sunacak ve yaklaşık 1,800 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Cihaz, Snapdragon X Elite çipinde bulunan 12 eşit Qualcomm Oryon CPU ile donatılmış; bu işlemcilerden iki tanesi 4.3GHz, diğerleri ise 3.8GHz hızında çalışıyor. Grafik işlemcisi olarak ise 4.6 TFLOPS’a kadar çıkan bir Qualcomm Adreno GPU kullanılmış. Ayrıca, özel AI tabanlı uygulamalar için 45TOPS kapasiteli Qualcomm Hexagon NPU sunuluyor.

Bu yeni teknolojiyle Samsung, kullanıcılarına daha uzun pil ömrü ve üstün performans sunmayı hedefliyor. Galaxy Book 4 Edge‘in bu ay içinde tanıtılması bekleniyor ve cihazın yeni çipler piyasaya sürüldüğünde hemen kullanıma sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x